Strony partnerów: DE | CZ | PL

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Andrzeja Jankowskiego, wieloletniego Dyrektora Euroregionu Nysa. Składamy szczere kondolencje rodzinie i najbliższym.

uroregion Nysa żegna z głębokim smutkiem Andrzeja Jankowskiego.

Od roku 1994 uczestniczył w życiu i rozwoju naszej wspólnoty transgranicznej a w roku 1996 objął funkcje Sekretarza Euroregionu ze strony polskiej i Dyrektora polskiego Biura w polsko-czesko-saksońskim Euroregionie Neisse-Nisa-Nysa. Sprawował je przez ćwierć wieku, uczestnicząc nie tylko w życiu Euroregionu, ale także różnych struktur i gremiów krajowych i międzynarodowych. Jego osobiste zaangażowanie i wiedza  były wysoko cenione.

Andrzej Janowski ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski, z wykształcenia był teologiem i socjologiem, doktorantem nauk społecznych. Pasjonowała go zasada pomocniczości w funkcjonowaniu ludzkich zbiorowości. Przed podjęciem pracy w  Euroregionie Nysa był zawodowo związany z senatorem Andrzejem Piesiakiem oraz Państwową Agencją Atomistyki.  W latach 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Drogi Andrzeju, żegnają Cię Koleżanki i Koledzy z Biura Euroregionu Nysa.

Uroczystość pożegnalna odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej w Jeleniej Górze, po której około godziny 13.45 od bramy Starego Cmentarza wyruszy kondukt żałobny do miejsca spoczynku.