Strony partnerów: DE | CZ | PL

 

pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Pani Agaty Kornhauser-Dudy

XVI Konkurs dla dzieci i młodzieży

UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, umowa dotacji nr 0336/D/EE/JG/2021, wartość zadania: 99.301,09 zł, wysokość dofinansowania 40.000,00 zł. www.wfosigw.wroclaw.pl.

Zobacz:
 
Film edukacyjny dla dzieci i młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć”

UWAGA FINALIŚCI

wszyscy, którzy są zainteresowani otrzymaniem dyplomu finalisty Konkursu dla placówki i dzieci są proszeni o zgłaszanie zapotrzebowania na mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Dyplomy zostaną przesłane możliwie szybko.

W związku z ogólną sytuacją w kraju oraz na podstawie wytycznych MEN “Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie nauki na odległość – nowelizacja przepisów. Zmiany w przeprowadzaniu olimpiad przedmiotowych, turniejów i konkursów” z dnia 26.03.2020r. uprzejmie informujemy, że półfinały w Wałbrzychu i Wrocławiu – jako etap III Konkursu – zostaną przeprowadzone na podstawie analizy opisów etapów I (szkolnych) zawartych w formularzach zgłoszeniowych, jakie wszystkie placówki przekazały do Euroregionu Nysa, ponieważ nie ma możliwości organizacji półfinałów w dotychczasowej formie. Niestety nie będzie to ocena umiejętności dzieci, a analiza działań placówki, lecz po konsultacjach z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty uznaliśmy taką formułę za jedyną możliwą.

Stosowny – zmieniony Regulamin Główny zawierający wprowadzone zmiany, zostanie umieszczony na stronie Konkursu do poniedziałku.

Zgodnie z zapowiedziami, placówki które nie zgłosiły się na półfinał w Legnicy mają możliwość dołączyć do jednego z wybranych przez siebie półfinałów : Wałbrzych lub Wrocław. Decyzja musi zostać przesłana do Euroregionu Nysa drogą mail’ową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 21.04.2020 do godz. 15.00 w formie prostej wiadomości zawierającej nazwę placówki i nazwę wybranego półfinału.

Kwestię Finału pozostawiamy wciąż otwartą.

RODO: Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na publikację w materiałach konkursowych następujące dane: nazwa placówki oświatowej, imię i nazwisko opiekuna z tej placówki, imię i nazwisko ucznia z tej placówki.

Materiały nie będą zawierały innych danych i będą wyłącznie dotyczyły działań w ramach Konkursu, w tym informacji do instytucji zewnętrznych bezpośrednio związanych z Konkursem i do mediów.

Szczegółowy zakres zasad przetwarzania danych osobowych zawarty jest w formularzu zgłoszeniowym. Podpisanie formularza oznacza zapoznanie się z tym zakresem.

 

DOKUMENTY


 

Założenia Programowe 2020 - pobierz

Formularz zgłoszeniowy 2020 - pobierz

Regulamin Główny Dolny Śląsk 2020 - pobierz

Regulamin Główny 2020 COVID-19 - pobierz

Wykaz Zgłoszeń 2020 - pobierz (stan: 08.02.2020 r.)

KOMUNIKAT
- na prośbę placówek oświatowych w Założeniach Programowych wyodrębniono kolorem czerwonym zagadnienia na rok 2020.

UWAGA: termin zgłoszeń ulega przesunięciu do dnia 8.02.2020.

Etapy półfinałowe:


Półfinał dla subregionu jeleniogórskiego 

3.03.2020 r., Jelenia Góra,  Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morcinka 31

 
Program ramowy:
9.00 – 9.45 : rejestracja uczestników
9.45 : odprawa dla nauczycieli
10.00 : rozpoczęcie Konkursu
13.30 : pogadanki i prelekcje
14.30 : ogłoszenie wyników
15.30 : zakończenie Konkursu
 
Ewentualne zmiany uczestników i opiekunów np. z powodu choroby, proszę podawać przy rejestracji, zmiany nie powodują odrzucenia uczestnictwa.
 
Proszę o przygotowanie się do zajęć na terenie obiektu, a także na zewnątrz.
Organizator zapewnia dla dzieci i opiekunów bułkę i soczek.
 

Zakwalifikowani na półfinał w Jeleniej Górze

Wyniki

  

Zobacz zdjęcia!


 

Półfinał dla subregionu legnickiego

10.03.2020, Legnica, Hala sportowa, ul. Lotnicza 52
 
Program ramowy:
9.00 – 9.45 : rejestracja uczestników
9.45 : odprawa dla nauczycieli
10.00 : rozpoczęcie Konkursu
13.00 : pogadanki i prelekcje
13.30 : ogłoszenie wyników
14.30 : zakończenie Konkursu
 
 
Ewentualne zmiany uczestników i opiekunów np. z powodu choroby , proszę podawać przy rejestracji, zmiany nie powodują odrzucenia uczestnictwa.
 
Proszę o przygotowanie się do zajęć na terenie obiektu, a także na zewnątrz.
Organizator zapewnia dla dzieci i opiekunów bułkę i soczek.
 

 Zakwalifikowani na półfinał w Legnicy

Wyniki

  

Zobacz zdjęcia!


 

Półfinał dla subregionu wałbrzyskiego

Organizatorzy z żalem i przykrością stwierdzają, że rozstrzygnięcie półfinału odbyło się nie na podstawie wiedzy i umiejętności dzieci lecz opisu etapu szkolnego zawartego w formularzu zgłoszeniowym. Ten – mamy nadzieję jedyny i ostatni – przypadek wynika z oczywistej sytuacji w Polsce i na Świecie. Na podstawie wytycznych MEN wykorzystaliśmy jedyny możliwy materiał porównawczy (w formularzu jest określenie, że opis etapu szkolnego jest obowiązkowy) by zrealizować zalecenia Ministerstwa i wyłonić finalistów Konkursu. Nie czujemy się winni tej sytuacji, ani też nikogo nią nie obciążamy – to obiektywne przyczyny. Serdecznie wszystkim dzieciom, opiekunom, dyrekcjom placówek dziękujemy za zaangażowanie oraz wszystkim już zadeklarowanym w pomocy instytucjom i osobom. Podejmiemy starania by zaplanowane dla dzieci nagrody trafiły do wszystkich placówek w jednakowym wymiarze bez względu na ilość przyznanych punktów, pierwsze trzy miejsca otrzymują dodatkowo puchary tylko dla placówek. Życzymy wszystkim i sobie zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.
 
 
  • Rozstrzygnięcie półfinału wałbrzyskiego 2020 - pobierz

 


 

Półfinał dla subregionu wrocławskiego
 
Organizatorzy z żalem i przykrością stwierdzają, że rozstrzygnięcie półfinału odbyło się nie na podstawie wiedzy i umiejętności dzieci lecz opisu etapu szkolnego zawartego w formularzu zgłoszeniowym. Ten – mamy nadzieję jedyny i ostatni – przypadek wynika z oczywistej sytuacji w Polsce i na Świecie. Na podstawie wytycznych MEN wykorzystaliśmy jedyny możliwy materiał porównawczy